Wrocław, Granollers, Barcelona
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Jak skorzystać z bezpłatnego czatu podczas dużuru psychologa? Krok po kroku i FAQ

Mindfulness. Medytacja. Przemiana Świadomości. Psycholog Wrocław. Psycholog Online.

Na bezpłatny czat podczas dyżuru psychologa w centrum PsychologPlus możesz zapisać się przez formularz.

W nim podany jest dzień i godziny najbliższego dyżuru psychologa. Zapisz się przez formularz zapisu: https://czatzpsychologiem.grwebsite.pl/

Co to jest dyżur psychologa w centrum PsychologPlus?

Dyżur psychologa oznacza dostępność psychologa na czacie pisanym:

-przez 1,5 godziny w wyznaczonym terminie.

-W tym czasie wszystkie zapisane na dany termin osoby (Klienci/Pacjenci) mogą wymieniać na komunikatorze WhatsApp zupełnie BEZPŁATNIE prywatne wiadomości z dostępnym psychologiem, w celu uzyskania pomocy w zakresie obszarów podanych w kolejnym punkcie.

Obszary w jakich pomaga psycholog podczas bezpłatnego czatu:

-wsparcie w aktualnych dowolnych problemach emocjonalnych i mentalnych,

-pomoc w radzeniu sobie w związkach i relacjach,

-pomoc w określeniu ścieżki życiowej i zawodowej,

-rozmowa na tematy na które nie masz z kim porozmawiać,

-wskazówki jak regulować emocje, jak je wyrażać w Twojej sytuacji, pomoc w komunikacji z innymi,

-wsparcie i ukierunkowanie w zaburzeniach osobowości,

-wsparcie w radzeniu sobie z lękami, stresem i nadmiernym napięciem,

-interwencja kryzysowa,

-pomoc DDA, DDD, w zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych, borderline, permanentnym zamartwianiu, unikaniu i innych,

-określenie ścieżki terapii biorąc pod uwagę Twoje potrzeby,

-pomoc w rozwiązaniu dylematów,

-wsparcie coachingowe i zawodowe,

-wyjaśnianie metod pracy nad interesującymi Cię trudnościami i zaburzeniami,

-otrzymasz indywidualnie dobrane do Twojej sytuacji narzędzia do samodzielnej pracy nad sobą i wskazówki samopomocy oraz/lub terapii,

-omawianie trudnych doświadczeń bieżących lub z przeszłości. Jednym słowem wszystko czego obecnie potrzebujesz, co chodzi Ci po głowie, co Cię męczy, utrudnia funkcjonowanie – możesz omówić z psychologiem.

Po dokonaniu zapisu:

  1. Twój adres mailowy, imię i nazwisko trafiają na listę osób chcących wziąć udział w bezpłatnym czacie.
  2. Automatycznie do wszystkich zapisanych osób zostaje wysłana wiadomość z prośbą o potwierdzenie zapisu, akceptację regulaminu oraz odpowiedź na kilka pytań potrzebnych, byś mógł/mogła wziąć udział w bezpłatnym czacie.
  3. Odpowiedz na pytania w mailu zwrotnym odsyłając wiadomość na ten sam adres z którego przyszedł.

Na jakie pytania potrzebujemy Twojej odpowiedzi i dlaczego?

Imię i nazwisko – musimy wiedzieć z kim rozmawiamy, nie udzielamy pomocy zupełnie anonimowo ze względu na różne zagrożenia i możliwe komplikacje. Nie widzimy Cię, ani nie słyszymy, potrzebujemy przynajmniej wiedzieć Z KIM wymieniamy wiadomości.

Numer telefonu – podajesz numer telefonu do którego przypisany jest Twój WhatsApp, z tego numeru będziesz do nas pisać podczas czatu więc nieuniknione jest że będziemy go znali. (po zakończonym czacie, jeśli tak sobie zażyczysz, usuniemy Twój numer z naszych kontaktów).

-Wiek – łatwiej nam będzie zrozumieć Twoje potrzeby i dobrać metody ze względu na wiek. Jeśli nie jesteś pełnoletni/-a poprosimy Cię o wyrażenie zgody opiekuna na Twój kontakt z nami.

czy akceptujesz Regulamin (zostanie wysłany mailem, zobaczyć możesz go również TUTAJ).

Po rozpoczęciu czatu z psychologiem podczas Dyżuru:

Psycholog zapyta Cię na samym początku gdzie przebywasz. Oczywiście może się zdarzyć że nie będzie Cię w domu, postanowisz pisać z samochodu, biura lub podczas spaceru. Zależy nam byś podał adres lub orientacyjną lokalizację. Zdarza się, że piszą do nas osoby będące w niebezpieczeństwie albo będące zagrożeniem dla innych. Informacja o tym, gdzie się znajdujesz jest nam potrzebna tylko w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia Twojego lub innych w pobliżu Ciebie. Tylko w takiej sytuacji wyślemy odpowiednie służby (pogotowie lub policję) i tylko w takim celu użyjemy podanego adresu. W innym przypadku Twój adres/miejsce przebywania nie będzie wykorzystany, chyba że przepisy prawa stanowią inaczej. Po zakończeniu czatu adres lub inne określone przez Ciebie miejsce przebywania w danym momencie zostanie usunięty z naszej bazy i nie będzie nigdzie przekazywany.

Oczywiście NIE weryfikujemy na ile podane przez Ciebie dane są prawdziwe, ani nie wykorzystujemy ich w inny niż opisany sposób. Liczymy na Twoją szczerość, uczciwość i wzięcie odpowiedzialności tak samo jak my za proces pomocy. My dajemy Ci bezpłatne wsparcie i będzie nam miło jeśli wykażesz się współpracą w takich podstawowych obszarach jak podanie danych o które prosimy. Na Twoją prośbę po zakończeniu czatu usuniemy kontakt do Ciebie z naszej bazy i naszego telefonu/WhatsAppa. Jeśli się zgodzisz by Twój kontakt u nas pozostał, będziemy Cię informować mailowo i/lub przez WhatsApp o innych podobnych inicjatywach i dostarczać co jakiś czas ciekawe informacje psychologiczne (bez spamowania).

Gdy już odeślesz do nas Twoje odpowiedzi:

w ciągu kilku godzin otrzymasz mailowo oraz na WhatsApp informację do którego specjalisty zostałeś/-aś przydzielony/przydzielona. Dostaniesz dane i numer telefonu do specjalisty na który będziesz pisać przez WhatsApp podczas bezpłatnego czatu. Numer będzie aktualny jedynie w godzinach czatu. Przed i po czacie numer będzie nieaktywny/specjalista nie będzie dostępny. Prosimy nie wysyłać na ten numer wiadomości poza godzinami bezpłatnego czatu. Nie będziemy ich odczytywać ani na nie odpowiadać. W razie pytań organizacyjnych prosimy o wiadomość mailową na główną skrzynkę: kontakt@psychologplus.pl lub sms/telefon na ogólny numer +48604611102

Dwa dni przed ustalonym bezpłatnym czatem:

z psychologiem wyślemy wiadomość mailową i na WhatsApp z przypomnieniem o terminie i godzinach czatu. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie lub odwołanie aby w razie zwolnienia miejsca można było zapisać inną osobę z listy rezerwowej.

Co w przypadku jeśli nie dostanę maila z pytaniami, potwierdzającego mój zapis?

Sprawdź inne foldery, spam, kosz. Możesz dodać adres kontakt@psychologplus.pl do książki adresowej, wtedy wiadomość nie powinna trafiać do spamu. Jeśli nadal nie znajdziesz maila napisz na psychologplus.pl@gmail.com albo kontakt@psychologplus.pl lub wyślij sms na +48604611102, w wolnej chwili sprawdzimy co się stało.

Gdzie/jak zapisać się na bezpłatny czat z psychologiem/ dyżur psychologa?

Zapisz się przez formularz zapisu: https://czatzpsychologiem.grwebsite.pl/ Jeśli z jakiegoś powodu formularz nie działa, skontaktuj się przez ogólny numer telefonu lub mail.

Czy możesz korzystać z czatu jeśli nie jesteś pełnoletni/-a?

Tak, jednak po zapisie poprosimy Cię o dostarczenie nam zgody opiekuna prawnego. W mailu wyślemy formatkę zgody opiekuna, wraz z informacją jak należy ją wypełnić.

UWAGA: jeśli dokonasz zapisu a wszystkie miejsca będą już zajęte otrzymasz informację że trafiłeś/trafiłaś na listę rezerwową. To oznacza, że dwa dni oraz jeden dzień przed ustalonym terminem czatu, jeśli zwolni się miejsce, otrzymasz taką informację. Czekaj na wiadomość. Jeśli wyślemy wiadomość a Ty w ciągu kilku godzin nie odpowiesz, spróbujemy skontaktować się telefonicznie i smsowo. Jeśli dzień przed ustalonym terminem czatu nie dostaniemy informacji od Ciebie o tym, że decydujesz się wziąć udział, skontaktujemy się z inną osobą z listy rezerwowej. Ale nie martw się! Będziesz jedną z pierwszych osób, które dostaną informację o kolejnym terminie bezpłatnego czatu, jeśli nie usuniesz do tego czasu swojego kontaktu z naszej bazy.

Zapisując się na bezpłatny czat z psychologiem:

  1. akceptujesz regulamin bezpłatnego czatu z psychologiem
  2. wyrażasz zgodę na kontakt smsowy/telefoniczny/przez Whatsapp i mailowy w celach organizacyjnych w zakresie bezpłatnego czatu z psychologiem na który się zapisujesz

Masz więcej pytań? Napisz na kontakt@psychologplus.pl

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ