Wrocław, Granollers, Barcelona
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Kanały energetyczne w ciele

Mindfulness. Medytacja. Przemiana Świadomości. Psycholog Wrocław. Psycholog Online.

Kanały energetyczne w ciele

Jakie są główne kanały energetyczne w ciele człowieka i w jaki sposób przepływa w nich energia? Jaki jest wpływ przepływu energii na ciało i umysł człowieka?

Kanały energetyczne w ciele: Ida, Pingala i Sushumna

Zgodnie z naukami wschodu trzy główne kanały energetyczne zasilają cały system i regulują przepływ energii przez ciało. Sushumna jest kanałem centralnym, który biegnie wewnątrz kręgosłupa w rdzeniu kręgowym. Isnieją także dwa boczne kanały: Ida i Pingala, biegnące po obu stronach kanału centralnego.

Ida: lewy knał, kontroluje procesy mentalne, związana z aktywowaniem siły mentalnej, symbolicznie energia księżycowa, pasywna

Pingala: kanał prawy, kontroluje procesy witalne, związana z aktywowaniem sił witalnych, zdrowia, prany, symbolicznie energia słoneczna, aktywna

Sushumna: kanał centralny, odpowiedzialna za duchowe przebudzenie, aktywowanie sił duchowych

Przepływ energii przez kanały energetyczne w ciele

Energia NIE płynie przez oba kanały symultanicznie. Zwykle jeden z kanałów Ida lub Pingala jest bardziej przyblokowany, a drugi bardziej aktywny. Zawsze jeden otwór nosowy jest bardziej przyblokowany i oddycha się przez niego trudniej niż przez drugi. To może ulegać zmianie. Jeśli powietrze swobodniej przepływa przez prawą dziurkę nosa, wówczas energia płynie swobodniej przez prawy kanał energetyczny, jeśli przez lewą dziurkę – mocniej aktywowany jest lewy kanał.

[optin-cat id=1247]

Zsynchronizowane funkcjonowanie półkul mózgowych

Badania dowodzą, że oddychając swobodniej przez lewą dziurkę nosa pobudzana jest prawa półkula mózgu, jeśli przez lewą dziurkę, prawa półkula.

Aby obie półkule mózgowe zaczęły działać bardziej synchronicznie należałoby wyrównać przepływ energii przez oba kanały. Aby było to możliwe, należy pobudzić do działania kanał centralny Sushumnę.

Zazwyczaj kanał centralny jest „uśpiony”, przytkany. Gromadzenie energii nie musi wiązać się wcale z wprowadzeniem jej do kanału centralnego. Kanał centralny należy najpierw udrożnić i sprawić  aby stał się aktywny. Różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe i medytacje mogą przysłużyć się temu procesowi.

Dlatego obudzenie kanału centralnego jest tak samo ważne jak pobudzenie energii. Cała nauka jogi kundalini jest oparta o pobudzenie kanału centralnego. Wówczas komunikacja pomiędzy wyższymi i niższymi wymiarami naszej egzystencji może zostać ustabilizowana i możemy zacząć odczuwać wspaniałe skutki praktyki w naszym życiu codziennym.

Przepływ energii w ciele, kierowanie energią i pobudzanie jej nie jest jedynie symboliczne. To zjawisko związane z elektrofizjologią.

Wielu badaczy współczesnych, np. dr. Hiroshi Motoyama stworzył jednostkę do pomiaru fal i przepływów energii w ciele.

Jakie są korzyści właściwego zarządzania przepływem energii?

Poprzez właściwe zarządzanie przepływem energii w kanałach energetycznych w ciele umożliwiamy bardziej synchroniczne funkcjonowanie naszych półkul mózgowych i regulujemy, tonizujemy i korzystnie wpływamy na funkcjonowanie całego ciała na płaszczyźnie fizycznej, mentalnej emocjonalnej i duchowej. Uzyskujemy siłę, energię, wgląd, zdrowie, znajdujemy równowagę, moc, natchnienie, motywację, pobudzana jest kreatywność, głębsze doświadczanie swojej egzystencji, rozumienie siebie i świata, zjednoczenie i doświadczenie swojej prawdziwej natury. Odkrywamy, że jesteśmy jednością ze sobą i wszystkim. To, co było w nas podzielone odzyskuje kompletność, przez co usuwane są przeszkody na naszej ścieżce. Uzyskujemy dostęp do rozwiązań wieloletnich problemów, ruszamy z miejsca, kreujemy rzeczywistość bardziej świadomie. Otwieramy się na doświadczenie stanów mistycznych i pobudzanie drzemiących w nas mocy. Odnajdujemy i stabilizujemy w sobie pokój, błogość, radość. Lepiej radzimy sobie z nieprzyjemnymi emocjami, uczymy się współistnieć w zgodzie ze sobą i światem, odnajdujemy własną drogę.

Jak właściwie zarządzać przepływem energii w ciele?

Aby pobudzać kanały energetyczne w ciele i właściwie kierować swoją energią należy wykonywać odpowiednie ćwiczenia oddechowe, tzw. pranayamy, medytacje i ćwiczenia yogi kundalini. Śledźcie metody przedstawiane na tym blogu, sukcesywnie wspomagające Was w procesie Waszej metamorfozy. Zapraszam także do Gabinetu Pomocy Psychologicznej i Energoterapii, aby indywidualnie dobrać metody pracy z energią, umysłem i ciałem do Waszych bieżących potrzeb i momentu w życiu w którym obecnie się znajdujecie.

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia
Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ