Wrocław, ul. Purkyniego 1/114 koło Galerii Dominikańskiej
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Sekretne zdanie przyciągające pomyślność

Psychologia. Mindfulness. Coaching. Terapia

Sekretne zdanie przyciągające pomyślność

Podzielę się z Wami zdaniem, które usłyszałam kiedyś i stale mam je przed oczami. Zmieniło i każdego dnia zmienia wiele w moim życiu i generuje pomyślność. Wyjaśnię, w jaki sposób to sekretne zdanie odczytywać i jak sprawić, aby zasiane ziarno pomyślności wykiełkowało.

Sekretne zdania

W zdaniach, które słyszymy i widzimy dookoła, kryje się ogromna moc. Pomijamy większość informacji, które do nas docierają, nie dostrzegamy jakości w zgłębianiu poszczególnych treści. To wynika z pośpiechu, zabiegania, braku cierpliwości oraz niewiedzy, które zdania są tymi ziarnami, które warto kultywować.

Kogo słuchać?

Obserwując ludzi, którzy osiągnęli to, co Ty chcesz osiągnąć, uczysz się ich podejścia, ich energii i stopniowo nasiąkasz ich wartościami. Widzisz czym się kierują. „Kto z kim przestaje, takim się staje”. Dlatego warto otaczać się ludźmi, którzy umieją stwarzać w swoim życiu to, czego Ty chcesz i uważnie ich obserwować. Oni będą wielokrotnie powtarzać zdania, którymi się kierują i te zdania możesz kontemplować. Kieruj się intuicją w dobieraniu odpowiedniego towarzystwa. Nie tylko to, co ktoś posiada jest istotne, ale przede wszystkim to, jak się czuje i czym kieruje w życiu. To, jakie ma wartości, co zrealizował i osiągnął, a co Ty chcesz zrealizować. Z kogo bierzesz przykład? Na zdania osób szczęśliwych i spełnionych warto zwracać uwagę i poświęcić im trochę czasu…

Kontemplacja

Kontemplowanie zdań, które do Ciebie przemawiają, to metoda, aby wyciągnąć z nich jak najwięcej. Powtarzanie ich w myślach wielokrotnie w ciągu dnia, przypominanie sobie o nich, pozwalanie by zakorzeniły się w Tobie i zakwitły, to doskonała metoda. Bierz pod uwagę to, od kogo pochodzą te zdania, kto się nimi kieruje. Wybieraj te zdania, które Cię wznoszą, wspierają i motywują, a następnie miej je stale przed oczami.

Sekretne zdanie przyciągające pomyślność

Mam swoje sekretne zdanie od pewnego czasu stale przed oczami, a które magicznie wpływa na moje życie. Usłyszałam je wcześniej wiele razy, ale nigdy we mnie nie zapadło, bo nie przywiązałam do niego odpowiedniej wagi. Dopiero jakiś czas temu uderzyło mnie to, jak bardzo istotne jest to zdanie.

Tym razem usłyszałam je od Kevina – człowieka, który odszedł z tajnych stowarzyszeń, by dzielić się z ludźmi wiedzą, którą trenował przez ponad 30 lat. W jednym momencie, wystarczyło że podkreślił jak ważne jest to zdanie, dopiero wtedy do mnie dotarło. I postanowiłam je kultywować, kontemplować, zgłębiać i sprawić by stało się częścią mojego życia. To sekretne zdanie, właściwie pielęgnowane we mnie, wprowadziło wiele zmian.

Sekretne zdanie brzmi: „Stajesz się tym o czym myślisz przez większość czasu, i przyciągasz do swojego życia to, o czym myślisz przez większość czasu”.

Nie jest to nic nowego, ani niezwykłego, wiele razy pewnie to słyszałeś. Ale mogło nigdy nie zapaść w Ciebie tak głęboko, by zmienić tok Twojego myślenia.

Dlaczego to zdanie przyciąga pomyślność?

Sprawdziłam to. Oto moje wnioski (może Twoje będą jeszcze bardziej złożone i głębsze):

  1. dyscyplinuje umysł – dbasz o to, co wybierasz w każdej chwili, jakimi treściami się karmisz i jak interpretujesz zdarzenia.
  2. Otwiera Cię na poczucie wpływu na każde Twoje doświadczenie – skoro przyciągasz to, o czym myślisz przez większość czasu, to wszystko, co jest obecne teraz w Twojej rzeczywistości, w pewien sposób wykreowałeś sam. Nieświadomie, więc to nie znaczy, że jesteś „winny” tego, że Twoje życie nie wygląda kolorowo. To oznacza tylko tyle, że nie miałeś świadomości tego, jak wielki masz wpływ. Teraz możesz wziąć odpowiedzialność za swoje myśli i treści, którymi się karmisz.
  3. Rozpoznajesz, że Ty sam, przez jakość swoich myśli i przez to, jak się czujesz, kreujesz swoje życie. Poczytaj o koherencji serca TUTAJ – myśli i emocje powinny iść razem. Najważniejsze jest, by wybierać myśli, które wywołują w tobie stany takie, jak chcesz odczuwać.
  4. Jeśli chcesz pomyślności, wystarczy myśleć o pomyślności i ją odczuć za pomocą odpowiednich myśli i obrazów. Poniżej wyjaśniam „jak się za to zabrać”.

„Pakiety” myśli i emocji

To sekretne zdanie nie dotyczy tylko myśli, ale przede wszystkim uczuć. Jeśli myślisz o lizaniu cytryny, w Twoich ustach pojawi się więcej śliny, a Twoje odczucia będą związane ze smakiem kwaśnym. Może nawet się skrzywisz. Jeśli myślisz o tym, jak przytula Cię ktoś, kogo kochasz, pojawi się uśmiech na Twojej twarzy, poczujesz się przyjemnie zrelaksowany, pełen miłości i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli przypomnisz sobie widziany kiedyś film erotyczny – Twoje ciało i emocje od razu odpowiedzą na ten obraz.

To takie proste i może to zaobserwować każdy! Myślisz jakąś myśl, odczuwasz w związku z nią emocję i pojawia się reakcja fizjologiczna ciała. Widzisz, jak wielki masz wpływ na odpowiedź chemiczną/fizjologiczną ciała oraz na to, jakie emocje chcesz odczuwać?!

W ten sposób zaczynasz mieć większy wpływ na swoje życie. Wybierając odpowiednie myśli, które chcesz wzmacniać. Im częściej wyobrażasz sobie jakiś obiekt, tym bardziej zaczynasz odczuwać w związku z nim emocje.

W psychologii występuje takie zjawisko: pewne rodzaje myśli generują podobne myśli, pewne rodzaje emocji generują podobne emocje. Ja to nazywam „pakietami” myśli i emocji, bo przychodzą do nas „w paczkach” po kilka podobnych. Im lepiej się czujesz, tym jeszcze lepiej się czujesz, ten stan się pomnaża. Wybierając myśli pewnego gatunku, będziesz tworzyć automatycznie więcej myśli pokrewnych. Warto o tym wiedzieć.

Czuj się dobrze

Jeśli jakieś myśli, które wydają się pozytywne, jak na przykład wyobrażanie sobie siebie w pięknym, dużym, luksusowym domu, wywołują – mimo wszystko – uczucia nieprzyjemne, np. żalu czy smutku, przyczyna jest prosta. Skupiasz się na tym, że tego nie masz i myślisz o braku. Dlatego, na początku wybieraj takie myśli, w które łatwo jesteś w stanie uwierzyć, że mogą wydarzyć się w Twoim życiu. Po to, aby odczuwać zadowolenie, spokój, radość, pewność i wywołują uśmiech na Twojej twarzy. Przez większość życia skupiałeś się na braku – teraz możesz to zmienić.

Wybieraj tylko takie myśli i aktywności, które pomagają Ci czuć się dobrze. Odrobinę lepiej. To jest ważny element sukcesu. Kiedy tak wytrenujesz swój umysł, odpowiednie stany i myśli będą się pomnażać, a Ty zaczniesz kreować swoją rzeczywistość bardziej świadomie. W rzeczywistości zewnętrznej zacznie pojawiać się więcej i więcej tego, czego chciałeś, bo świat zewnętrzny jest lustrem dla Twojego wnętrza. Zamiast próbować usilnie zmienić obiekty w lustrze, zmień je w sobie. Szybko zobaczysz różnicę.

Życzę dobrego wejścia w Nowy Rok! Niech przyniesie Ci wszystko, o czym myślisz przez większość czasu. Zacznij trenować umysł już teraz. To tylko kwestia nawyku, umysł można nauczyć wszystkiego i sprawić, aby działał na Twoją korzyść. Chcesz dostać ode mnie bezpłatnie 13 godzin nagrań o Prawie Przyciągania, które odmienią Twoje życie? Napisz do mnie na kontakt@psychologplus.pl

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

 

No Comments

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ