Wrocław, Granollers, Barcelona
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Jak zacząć spełniać marzenia?

Mindfulness. Medytacja. Przemiana Świadomości. Psycholog Barcelona. Psycholog Wrocław. Psycholog Online.

Jak zacząć spełniać marzenia?

Chcesz zacząć spełniać marzenia? Przyjmij na chwilę, eksperymentalnie poniższą postawę i zobacz, do czego Cię prowadzi i co robi z Twoim umysłem.

Twoje marzenia już się spełniły, teraz będą tylko kolejne

Przyjmując taką postawę jesteś znacznie bardziej otwarty i kreatywny. Jak możesz stworzyć i utrzymać taką postawę?

Poprzez zrozumienie, że istotnie w Twoim obecnym życiu już są fragmenty marzeń i poszczególne marzenia spełnione. Wiele z nich jest właśnie teraz. Niejednokrotnie pragniemy czegoś doświadczyć, po czym, zanim jeszcze to marzenie się spełni, pragniemy kolejnych i kolejnych rzeczy. I kiedy wreszcie pierwotne marzenie się spełnia, nie jesteśmy w pełni zadowoleni, bo już pędzimy dalej.

Zatrzymaj się na moment i zadaj sobie pytanie, czy aby na pewno nie jesteś TERAZ w punkcie, w którym kiedyś pragnąłeś być? Może nie wszystko, czego teraz doświadczasz to okoliczności sprzyjające, ale czy aby na pewno nie pojawiają się te elementy, które kiedyś były Twoim marzeniem? Zacznij patrzeć na swoje obecne doświadczenie i to co przeżywasz teraz, jako manifestację dawnych lub głębokich marzeń i pragnień. Z tej perspektywy znacznie łatwiej kreować przyjemną drogę na przyszłość.

[optin-cat id=1247]

Jak zacząć spełniać marzenia?

1. Zmień postawę

Naturalnie na co dzień manifestują się zarówno nasze pragnienia, jak i lęki i obawy. Dlatego to, co pojawiło się w Twoim życiu teraz to wypadkowa tych dwóch sił. Z tego względu możesz obserwować swoisty misz-masz w tym, co Cię spotyka.

Dlatego ważne jest aby stabilizować umysł i uczyć go wybierać w którą stronę decydujemy się zmierzać. Usuwać lęki i zwątpienia, a podtrzymywać wizje swoich spełnionych pragnień.
  • Buduj wiarę w siebie, a nie podtrzymuj zwątpienia
  • utrzymuj pozytywną energię zamiast apatycznych stanów
  • przyjmuj każdą chwilę jako dar, zamiast traktować to, co Cię spotyka jak osobistą porażkę i karę boską
W jaki sposób korzystne dla Ciebie interpretacje, wspierające przekonania i pozytywne postawy pomogą Ci świadomie kreować rzeczywistość?

1. bezpośrednio, od razu kreujesz stan szczęścia i spełnienia, już teraz, w tych okolicznościach, w których się znajdujesz;

2. Twoje postawy, stan umysłu i emocji wpływają znacząco nie tylko na odbiór sytuacji i interpretacje, ale co za tym idzie na kreowanie kolejnych sytuacji i doświadczeń

3. otoczenie odpowiada na Twój stan i Twoje zmiany – całe otoczenie musi się do niego dostosować, dlatego jedne osoby i sytuacje znikną, a inne się pojawią, wszystko się zmienia, pozwól na to.

Jak tego dokonać?

Pracując regularnie z umysłem, przekonaniami i postawami, aby weryfikować każdego dnia czy Twoje podejście do życia i interpretacje rzeczywistości są radosne, spokojne, wspierające i szczęśliwe oraz czy dobrze się z nimi czujesz. Medytacja, wizualizacja, relaksacja i regularne zatrzymanie się by zweryfikować swoje przekonania samodzielnie lub z kimś, kto spojrzy na Ciebie z boku (przyjaciel, terapeuta, coach czy mistrz).

2. Daj sobie czas. Sprawdź czy to, czego pragniesz jest chwilowe i powierzchowne, czy stanowi część głębszego pragnienia.

Czasami mam ochotę na kebab i mimo, iż zupełnie nikomu o tym nie mówię, synchronicznie, nagle ktoś zaprasza mnie na kebab. Czasem myślę o przyjacielu, by do niego zadzwonić i gdy biorę do ręki telefon, przyjaciel w tej chwili do mnie dzwoni. Mam ochotę na napój, który ciężko kupić, a wchodzę do pierwszego lepszego sklepu i ku mojemu zaskoczeniu na półce stoi jedyna butelka owego napoju. Miłe synchroniczności, ale przecież nie zawsze tak się dzieje.

Nie zawsze, ponieważ czasami, zanim zamanifestuje się jakaś rzecz, która nam się marzy, musi minąć trochę czasu. Zwłaszcza, jeśli zaangażowane w to mają być inne osoby, ich pragnienia, obawy i marzenia. Dlatego, kiedy czegoś zapragniesz, wypatruj tego, ale jednocześnie nie bądź w gorącej wodzie kąpany. Daj temu pragnieniu osiąść, zakotwiczyć się w sobie. Za kilka dni, tygodni, miesięcy, sprawdź czy nadal gdzieś w sobie tego pragniesz, czy Twoje pragnienie już minęło. Jeśli jest, to trafiłeś na głębsze poznanie siebie i swoich marzeń, jeśli nie ma tego w Tobie, możesz wnioskować, że prawdopodobnie kierowałeś się w danym momencie tylko chwilowym impulsem.

Warto rozpoznawać które pragnienia są głębsze, ponieważ mogą mieć bezpośredni związek z Twoją życiową drogą i być o wiele ważniejsze dla Twojego rozwoju niż Ci się wydaje.

3. Naucz się patrzeć szerzej

Problem w tym, że nie jesteśmy świadomi tego, że ta rzeczywistość, w której żyjemy teraz, to spełnienie naszych dotychczasowych marzeń. Są w nas głębokie pragnienia, których nikomu nigdy nie zdradziliśmy, chwilowe zachcianki, do których nawet wstyd się przyznać, a także głębsze pragnienia, z którymi już przyszliśmy na ten świat. Wszystkie te rodzaje pragnień chcą się w jakiś sposób przejawić i zamanifestować. Wyobraź sobie, że rodzisz się tutaj i Twoim głębokim pragnieniem jest doświadczyć transcendentu (czy może zrealizować oświecenie), nie wiesz nawet że to jest to czego pragniesz, bo kiedy jesteś dzieckiem, nie znasz nawet takich pojęć. A jednak „ciągnie” Cię do duchowości w różnych postaciach i przejawach, próbujesz różnych ruchów, religii, substancji psychoaktywnych i poszukujesz drogi. Możesz nawet mieć poczucie, że się gubisz, nie wiesz czego szukasz. Przynależąc przez chwilę do jednej religii przyjmujesz na siebie jej zasady i dogmaty, przestrzegasz przykazań danej religii, a jednocześnie instynktownie czujesz, że chcesz realizować chwilowe zachcianki, czy głębokie pragnienia, których dana religia zakazuje.

A te zachcianki i pragnienia również chcą ujrzeć światło dzienne. Okresowo nie pozwalasz sobie na pewnych poziomach na realizację pewnych marzeń, czy zachcianek, bo czujesz, że zanim to będzie możliwe musisz spełnić coś, co jest Twoim znacznie większym pragnieniem. I oczywiście, można zacząć od zachcianek i przyziemnych marzeń, ale zawsze jest w nas coś głębszego i większego, co wzywa Cię, a Ty chcesz się temu poddać nawet kosztem innych marzeń i zachcianek. Nie zawsze masz tego świadomość, dlatego płaczesz i rozpaczasz, że pomniejsze marzenia nie są jeszcze zrealizowane. Ale na nie też przyjdzie czas. Zajmij się tym, co jest teraz najważniejsze. A reszta zamanifestuje się we właściwym dla niej czasie.

Aby móc zrozumieć szerszą perspektywę swojego życia i przyjrzeć się mechanizmom, które blokują Cie przed realizacją marzeń zadaj sobie kilka ważnych pytań, które znajdziesz w TYM artykule.

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia
Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ