Wrocław, ul. Purkyniego 1/114 koło Galerii Dominikańskiej
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Programowanie umysłu i ciała

Psychologia. Mindfulness. Coaching. Terapia

Programowanie umysłu i ciała

Dlaczego przeprogramowanie umysłu i ciała wydaje nam się trudne? Bo nie rozumiemy jak to działa i ciężko nam uwierzyć, że możemy tak po prostu się zmienić. Wbrew pozorom programowanie umysłu jest całkiem proste. Trzeba jednak zrozumieć mechanizm, aby następnie zastosować proste metody. W poniższym artykule oraz filmie wszystko wyjaśniam, a na końcu podaję krok po kroku metodę, którą należy zastosować, aby stać się tym, kim chcesz. Zapraszam.

Twoja osobowość to tylko „program”.

Na samym poczatku, aby zobrazować Ci na czym polega programowanie umysłu, przedstawię zjawisko „osobowości wielorakiej”.

Przykład „Osobowości wielorakiej”

Słyszeliście pewnie kiedyś o istnieniu takiego zaburzenia jak „osobowość wieloraka”. Występuje wówczas, gdy człowiek ma więcej niż jedną osobowość. To mogą być dwie, trzy, cztery, a nawet dwadzieścia osobowości . I będąc jedną „osobowością” człowiek nie wie zazwyczaj o istnieniu pozostałych. To jest bardzo ciężkie zaburzenie, ale dlaczego o nim wspominam? Ponieważ dana osoba może „mieć” zupełnie różne ciała, w zależności od tego, która z tych osobowości w danym momencie dochodzi do głosu.

Taka osoba nie tylko zupełnie inaczej się zachowuje, inaczej mówi, inne decyzje podejmuje i jest inną osobą na poziomie mentalnym i emocjonalnym, ale jest ona również inną osobą na poziomie fizycznym/ biologicznym. Ponieważ zdarza się, że w jednej osobowości ma cukrzycę, a w innej osobowości tej choroby nie ma! Zobaczcie, jak bardzo umysł warunkuje odpowiedź ciała, poziomy hormonów, to w jaki sposób dochodzi do ekspresji pewnych genów.

(Bardzo dobrze można sobie wyobrazić to zjawisko dzięki książce „Człowiek o 21 twarzach”. To książka na kształt powieści napisana na podstawie dokumentacji medycznej i rozmów z pewnym pacjentem posiadającym 21 osobowości. Dobry przykład związany z tematem programowania umysłu. Ciekawie się czyta, polecam.)

Wracając do tematu: możecie sobie zatem wyobrazić, że każdy z nas, będąc przywiązanym do jakiejś osobowości (do tego kim wydaje mu się, że jest), ma pewien zestaw cech, zachowań, umiejętności, sposobów bycia, a także co za tym idzie – sposobów regulowania poziomu hormonów, czy nawet odpowiedzi genetycznej.

Co to znaczy „być sobą”?

To, kim wydaje nam się, że jesteśmy, zwykle traktujemy jakbyśmy byli „sobą”. Ale tak naprawdę, to bycie „sobą”, o którym mówimy – jest programem. To, co się składa na moje „ja”, to są pewne uwarunkowania, wdruki, schematy, które zostały mi podane przez otoczenie, społeczeństwo, rodzinę, w procesie wychowania i zdobywania poprzednich doświadczeń. Tak właśnie odbywa się programowanie umysłu.

Już nie mówiąc o kwestiach karmicznych – bo patrząc na to, że jesteśmy istotami, które są większe niż to jedno życie – na pewno jest w nas znacznie więcej uwarunkowań, niż tylko te, które na tej ziemi zdobyliśmy. O tym być może innym razem, jeśli będziecie zainteresowani.

Ale zobaczcie, że gdy patrzymy na całe zjawisko z perspektywy wyższej, z perspektywy tego, kim jesteśmy naprawdę, to te uwarunkowania te doświadczenia, które nas ukształtowały składają się po prostu na nasz program. To jest bardzo pocieszająca informacja, bo program, to nie jestem Ja, a skoro tak, zawsze można go zmienić. Można wykasować stary i zaprogramować siebie na nowo.

Na czym polega programowanie umysłu?

Programowanie polega na tym, aby przyjąć inne role, wejść w inną „osobowość”, w inne sposoby reagowania, działania, postrzegania, myślenia i „stać się kimś innym”. Po to, żeby nam się „lepiej żyło”, aby kreować życie takie, jakim chcemy żyć, ponieważ jesteśmy kreatorami.

Ale jednocześnie nie przywiązywać się do tego, że „ja jestem tym nowym programem”. Mogę stworzyć nowy system życia, nową osobę, ale tylko wtedy kiedy patrzę „z góry”, patrzę z perspektywy tego, kim jestem naprawdę, poza programem.

1. Uwalnianie od starej wersji siebie

Dlatego pierwszą część tej metody zmian, tego cudownego przekształcania siebie, stanowi uwalnianie się od tego „starego ja”, czyli od programu. Umiejętność doświadczenia, że nie jesteśmy nim, nie jesteśmy w środku. Patrzymy na niego z zewnątrz, i wówczas decydujemy z perspektywy wolności.

Kiedy odwiązujemy się od tego „ja”, rozpadają się więzy, które trzymają nas w tej konkretnej rzeczywistości, w tej konkretnej osobowości. To tak, jakby rozpadały się wiązania między atomami. i wówczas powstaje energia. Gdy widzę z perspektywy tego kim jestem naprawdę, że to był program, czyli odwracam się od niego (odwiązuję się) – wytwarza się energia jak w trakcie rozpadania się wiązań między atomami. Rozumiecie o co chodzi?

Ciąg dalszy pod zdjęciem

2. Wykorzystanie energii do kreowania

Wspomniana energia w następnej części całego procesu zostaje przekierowana na kreowanie. Obie te części (czyli 1. uzyskanie energii, i 2. kreowanie) – mają znaczenie i zachodzą właściwie równolegle. Bo musimy cały czas „puszczać” siebie, cały czas przypominać sobie kim jesteśmy naprawdę i uwalniać się od destrukcyjnych uwarunkowań i tego, czym i kim nie jesteśmy. A następnie wchodzić w tworzenie – kreowanie.

Czasami potrzebujemy kilku miesięcy, aby się uwolnić, a czasem zachodzi to w ciągu kilku sesji, albo nawet jednej. Mam na myśli sesję psychologiczną, w której omawiamy indywidualnie Twój proces, a także podczas jednej Twojej medytacji uwalniającej Cię od siebie samego. Czasem uwolnienie zajmuje kilka chwil, nawet kilka oddechów.

Integrowanie urazów i przeszłych doświadczeń

Jestem psychologiem, dlatego często stykam się z urazami czy traumami w mojej pracy. W procesie przekształcania, o którym mówimy i programowania umysłu mogą pojawić się wspomnienia, pewne nieprzyjemne emocje, czy dawne urazy.  Podczas medytacji, na przykład z mantrami, czy wchodzenia w głębokie wyciszenie, często się to pojawia i należy zadbać, aby z powrotem nie zepchnąć tych nieprzyjemności do podświadomości, nie zamieść ich pod dywan. Jednocześnie, ważne jest, aby wyciągając je na powierzchnię, nie zaczynać w nich „grzebać „, czy analizować ich.

Chodzi o to, aby zobaczyć to, co nas stworzyło, uwarunkowało i pozwolić temu się ujawnić. Tak, jak bąbelkom w wodzie – muszą wyjść na powierzchnię. Musimy je zauważyć i one automatycznie integrują się z naszym obecnym doświadczeniem. Gdy wyjdą  na powierzchnię – znikają. Jeżeli się nie integrują, mamy silne emocje w związku z nimi i nie do końca potrafimy to doświadczenie zrozumieć , czy przełożyc na to kim jesteśmy dzisiaj – warto porozmawiać. Czasami w ciągu nawet krótkich rozmów psychologicznych jesteśmy w stanie zintegrować takie urazowe doświadczenie z tym kim jesteśmy teraz i czego doświadczamy obecnie.

Jeśli znasz metody akceptowania rzeczywistości i stosowanie akceptacji nie jest Ci obce, na pewno samodzielnie dasz sobie radę. Co nie zmienia faktu, że wspólne omawianie procesów, które w Tobie zachodzą niesie dużą wartość.

Ciąg dalszy oraz JAK PROGRAMOWAĆ UMYSŁ SAMODZIELNIE – kompletna metoda – pod filmem

Programowanie umysłu – skuteczne metody

W całym procesie programowania umysłu może się pojawić wiele różnych zjawisk. Ponieważ styczność z programowaniem umysłu miałam od dawna, w różnych formach – w końcu znalazłam taką metodę, która łącząc różne podejścia ma najwyższą  skuteczność. Opiera się między innymi o  metody pracy i badania dr. Joe Dispenzy, więc jeśli słuchasz jego nagrań czy medytacji, to jak najbardziej moze być przydatne aby kreować rzeczywistość świadomie i skutecznie.

Natomiast to, nad czym ja pracuję pod kątem psychologicznym i budowania umiejętności, pod kątem behawioralnym i treningów mentalnych, to jest dodatkowy element,  który pomaga zintegrować to, co stworzymy w umyśle, aby zamanifestowało się w świecie.

Jeśli chcesz wziąć udział w takiej intensywnej pracy nad sobą, przemianie, jeśli czujesz tę gotowość w sobie, weź udział w intensywnych warsztatach medytacyjnych, zobacz w sklepiku produkty które oferuję w tym zakresie, ponieważ możesz pracować:

  1. indywidualnie ze mną
  2. tylko ze sobą (nagrany kurs, szkolenie)
  3. w grupie 

 Ktoś, kto przeszedł już tę metodę ze mną indywidualnie, chce zwykle wziąć udział w warsztacie grupowym,  bo to wiele daje. Z energii grupy każdy może czerpać.  Link zamieszczam pod artykułem.

Link do sklepiku:

https://psychologplus.company.site/Dostep-do-Mocy-medytacyjny-warsztat-kreowania-p460831948

Jak programować umysł samodzielnie

Jest wiele metod samodzielnego programowania umysłu. Jeżeli jednak chcesz dotrzeć do wewnętrznej Mocy i wykorzystywać ją w procesie kreowania, pamiętaj o tych trzech krokach: 

  1. uwalnianie od „starej wersji siebie”
  2. wykorzystanie energii, która pojawia się dzięki uwolnieniu i włożenie jej w proces kreacji
  3. Wykorzystanie Mocy

Krok 1. Uwalnianie

W uwalnianiu się od samego siebie chodzi o to, aby stworzyć przestrzeń pomiędzy tym, kim wydaje nam się  że jesteśmy i tym, kim jesteśmy naprawdę, poza wyobrażeniami. Metody są różne i naprawdę jest ich wiele.

  • Sama medytacja „bez obiektu”, po prostu trwanie w obecności, bez utożsamiania się z czymkolwiek i bez podążania za myślami, pełne Tu i Teraz – to jest uwalniające.
  • wśród praktyk jogicznych zaleca się m.in. skupienie na przestrzeni pomiędzy ciałem a ubraniem, które nosimy (najłatwiej jest to zrobić nosząc luźne ubranie). Tak samo nieco bardziej abstrakcyjnie skupiamy się na przestrzeni pomiędzy prawdziwym „ja”, a ciałem fizycznym (ono jest po prostu jak ubranie).
  • Isha Kriya – praktyka oddychania, w pozycji medytacyjnej, z zamkniętymi oczami, jednocześnie ze wzrokiem skierowanym na środek czoła pomiędzy  brawiami z każdym wdechem powtarzamy w umyśle: „nie jestem ciałem”, a z każdym wydechem: „ani nawet umysłem”. W ten sposób docieramy do swojej prawdziwej natury, poza programami. Tę praktykę znajdziesz w bezpłatnej aplikacji na telefon fundacji Isha Foundation Sadhguru.
  • Powtarzanie sobie „Zmiana” w różnych sytuacjach w ciągu dnia, w których nie czujesz się najlepiej, albo masz niekorzystne myślenie. Mówisz „zmiana” i otwierasz się na nowe. Nie musisz dłużej reagować tak samo.

Znajdź metodę, która pozwoli Ci doświadczyć siebie poza programami i uwierzyć, że nie musisz utożsamiać się na co dzień z tym ciałem, umysłem i „ja”, które znasz. Uwalniasz się także od przeszłości, przyszłości i wszelkich uwarunkowań. Pozwalasz im po prostu zaniknąć, kiedy nie walczysz. To może nie być proste, gdy mamy dużo bolesnych wspomnień. Medytacja i ciągłe przypominanie sobie, że nie musisz się z tym utożsamiać oraz radykalna akceptacja pomagają.

Krok 2. Kreowanie

Następnym krokiem, gdy już czujesz, że jesteś wolny od przywiązań jest programowanie umysłu. Najlepiej zrobić to poprzez wizualizację. W bezruchu, nie poruszając ciałem na tyle długo, aby przestać je czuć, a jednocześnie zachowując w pełni przytomny umysł, wyobrażasz sobie swoją wymarzoną wersję siebie. Kiedy już masz to, czego chcesz, robisz to, co chcesz, i otrzymujesz wszystko, czego chcesz. Połącz wyobrażenie i wizualizację z uczuciami. Te dwa elementy muszą iść w parze. Niech wyobrażenia wywołują pozytywne emocje, inaczej działasz odwrotnie niż byś tego chciał.

W procesie programowania umysłu możesz wykorzystać także metodę autohipnozy, dzięki której docierasz głęboko do podświadomości. Jest to metoda naprawdę prosta, zajmuje dosłownie 5 minut, a nauczenie się jej może 15 minut – wystarczy przeczytać kilkanaście stron mojego „przewodnika autohipnozy”. Jest darmowy i jeśli jeszcze go nie masz, pobierz tutaj:

https://bezplatnyprzewodnikautohipnozy.gr8.com/

Bezpłatny Przewodnik Autohipnozy

Krok 3. Pozostawienie Twojego wyobrażenia Wyższej Inteligencji

Chodzi o to, abyś wszystko, co wytworzyłeś w umyśle podczas wizualizacji pozostawił Mocy. Moc kreuje wszystko, zasila każdą komórkę ciała, każdy organ, daje życie wszystkiemu, co żywe, wypełnia całą egzystencję. Istnienie po prostu przez nas przeplywa, czy masz tego świadomość czy nie. Oddycha się samo, trawi się samo i serce bije samo. Nie musisz o tym mysleć, ani nawet tego wizualizować. to się po prostu dzieje. Natomiast kiedy skupisz uwagę i wyrazisz intencję, wolę – życie tak będzie przepływać, aby dać Ci to, o co prosisz. Ono ma tę moc, wystarczy się jej poddać i pozwolić temu potężnemu strumieniowi działać. W tym kierunku, który ustaliłeś podczas wizualizacji, podczas tego momentu skupienia – tam płynie energia. Dlatego, kiedy wykonałeś swoją wizualizację, poddaj całe dane zagadnienie wyższej Mocy. I oczekuj cudów.

Moje warsztaty programowania umysłu

Jeśli chcesz zostać poprowadzony krok po kroku przez warsztat kreowania, dołącz do mojego programu „Dostęp do Mocy – medytacyjny warsztat kreowania”. W tym momencie są 3 opcje do wyboru:

1. Dwudniowy warsztat grupowy online

2. 6 spotkań indywidualnych (przynajmniej 2x w tygodniu, aby proces przebiegał płynnie i intensywnie)

3. kurs online – nagrane lekcje i trening

Zbieram zapisy na listę zainteresowanych. Pod tym linkiem znajdziesz szczegóły, opcje i cennik:

Medytacyjny warsztat kreowania  https://psychologplus.company.site/Dostep-do-Mocy-medytacyjny-warsztat-kreowania-p460831948

Zapisz się tutaj, jeśli jesteś zainteresowany którąkolwiek z tych opcji, a ja dam znać o szczegółach w mailu zwrotnym:

https://warsztatkreowania.gr8.com/

Do zobaczenia po jasnej stronie 😎

 

 

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

 

No Comments

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ