Wrocław, Granollers, Barcelona
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Czy na pewno zasługujesz, by mieć wszystko, czego chcesz? Prawo przyciągania

Mindfulness. Medytacja. Przemiana Świadomości. Psycholog Wrocław. Psycholog Online.

Czy na pewno zasługujesz, by mieć wszystko, czego chcesz? Prawo przyciągania

Jaka jest Twoja pierwsza myśl, gdy pojawia się pytanie „czy zasługujesz”? Czujesz pewność, czy pojawiają się wątpliwości? Jeśli są jakieś, to jakie? To pytanie otwiera drzwi do podświadomych lęków i niepewności, które w sobie nosisz, dlatego poświęć chwilę, by zweryfikować, co się w Tobie pojawia. Wtedy zobaczysz jak niezawodnie działa Prawo Przyciągania.

Jeżeli pytanie, „czy zasługujesz?” wzbudza w Tobie niepewność lub niepokój, oznacza to, że na jakimś poziomie nie jesteś w stu procentach pewien, że możesz mieć wszystko. Nie ma pełnego zaufania do Wszechświata. Dlatego tak ważne jest, by wypracować w sobie absolutną pewność, co do tego, że zasługujesz.

Jak działa Prawo Przyciągania

Świat działa tak, że zawsze dostajesz to, co nosisz w sobie, zarówno świadomie, jak i podświadomie. Świadomie, możesz mieć pewne marzenia i cele, ale podświadomie coś nie pozwala Ci ich realizować. Torpedujesz swoje plany lub przytrafiają Ci się rzeczy, które odkładają realizację marzeń w czasie. Ciągle coś wypada, nie wychodzi, pojawiają się przeszkody. W takiej sytuacji łatwo zwątpić w to, że masz wpływ.

Wejście w kontakt z podświadomą częścią siebie jest istotne, by zobaczyć, jakie głębsze przekonania w sobie nosisz. To może być przekonanie ukształtowane na bazie przeszłych doświadczeń. Na przykład, pewien ważny projekt w przeszłości nie został doprowadzony do końca, mimo że dałeś z siebie wszystko. Mimo starań, coś się nie udało, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. W wyniku tego doświadczenia mogło zrodzić się poczucie bezradności. Myśl, która zagnieździła się gdzieś głęboko może brzmieć: „nie warto się starać, bo cokolwiek bym zrobił, to i tak nie mam wpływu”. I taką myśl należy „odkopać”, pozwolić jej się ujawnić. A następnie przekształcić.

Przekształcanie ograniczających przekonań

Przekształcenie takiego przekonania polega na zadawaniu sobie pytań:

-czy w ten sposób sformułowana myśl jest rzeczywiście zgodna z prawdą”

-co w niej jest na pewno prawdziwe, a co jest tylko nadinterpretacją?

W powyższym przykładzie, bardziej zgodną z rzeczywistością myślą byłoby: „wtedy nie wyszło. Najwyraźniej nie zawsze kiedy dam z siebie wszystko, będą oczekiwane rezultaty”. Niby brzmi podobnie, ale daje trochę przestrzeni. Rozluźnia się sztywny schemat „po co cokolwiek robić, skoro i tak nie wyjdzie”. A zamiast tego pojawia się: „czasem najwyraźniej nie wychodzi, ale to nie znaczy, że w przyszłości zawsze będzie tak samo”. Zaczynasz w ten sposób powoli „zamykać przeszłość”. Zostawiasz tamto doświadczenie w przeszłości. Teraz jest teraz, są inne okoliczności, warunki, Ty wiesz już więcej niż wtedy – sytuacja się zmieniła. A skoro się zmieniła, można zacząć od nowa.

Zostawiając przeszłe doświadczenia w przeszłości i nie „ciągnąc za sobą” błędnych wniosków – otwierasz się na nowe możliwości. Zweryfikuj, które wnioski i przekonania uformowały się na temat tamtego zdarzenia, a następnie sprawdź, które z nich są rzeczywiście sensowne i prawdziwe, a które niepotrzebnie Cię blokują.

Kiedy zmieniasz myśl „nie warto się starać, bo cokolwiek bym zrobił i tak nie mam wpływu” na bardziej realistyczną „wtedy nie poszło po mojej myśli, mimo że zrobiłem wszystko, ale dziś są inne warunki”, zmieniasz wszystko. Widzisz, że zmieniłeś się Ty od tamtego czasu, zmieniły się okoliczności i Twoja wiedza.

Pytania podważające przekonanie, które Cię blokuje

Odpowiedzi na pytania, które podważają zakorzenione głęboko przekonanie, kierunkują Twój umysł na rozwiązania, zamiast blokować Cię przeszłymi doświadczeniami. Podnoszą pewność siebie. Bo przecież było mnóstwo innych sytuacji, które są zaprzeczeniem tego ograniczającego przekonania. Znajdź te sytuacje i skieruj na nie uwagę.

Pytania, które pomogą Ci zyskać pewność siebie i bardziej realistycznie spojrzeć na sytuację, to pytania odwrotne do tego blokującego przekonania, które w sobie nosisz. Pytania podważające pierwotne przekonanie. W powyższym przykładzie, wobec myśli „nie warto się starać, bo cokolwiek bym zrobił i tak nie mam wpływu” będą to:

  • „A w jakich innych momentach w moim życiu UDAŁO mi się zrealizować cel?”
  • „Kiedy poszło po mojej myśli?”
  • „jakie cele jednak dałem radę zrealizować”?
  • „kiedy było warto się starać i przyniosło to efekt?”
  • „jakie do tej pory były sytuacje, w których miałem wpływ?”

Często uświadamiając sobie, że istniały w przeszłości sytuacje, które przeczą takiemu przekonaniu, od razu uwalniana zostaje blokada. Czasem jednak to nie wystarczy i potrzeba więcej czasu. Gdy tylko zauważysz, że to przekonanie blokuje Cie przed działaniem, kieruj umysł na te sytuacje, które są zaprzeczeniem. Robiąc to często, w pewnym momencie coś się zmieni. Nie zmienia się, gdy większość czasu podtrzymywałeś wiarę w to przekonanie i skupiałeś się na tym szczególnym zdarzeniu, w którym się nie udało. Ale możesz to już zostawić. Gdy będziesz świadomie kierować uwagę w inną stronę, z czasem wyrosną z tego zupełnie inne przekonania.

[optin-cat id=1247]

Prawo przyciągania a podświadome przekonania

Zawsze dostajesz wszystko, czego chcesz na poziomie świadomym i podświadomym. Jeśli zależy Ci na czymś, musisz mieć absolutną pewność, że na to zasługujesz i tak będzie. Jeżeli nosisz w sobie choć cień wiary w to, że może jednak jest to niemożliwe… to zamanifestuje się w Twoim życiu, jako niemożliwe.

Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie w co wierzysz na głębokim poziomie. I trzymanie postawy, która nie dopuszcza najmniejszej wątpliwości, że to, czego chcesz się wydarzy. Zawsze się wydarza. Teraz też, rzeczywistość, w której żyjesz jest odbiciem Twojej wiary w to, co jest możliwe, a co nie; kim jesteś, jaką rolę pełnisz w świecie i jaki jest świat. Te przekonania kształtują rzeczywistość, a ona dopasowuje się do tego, co w sobie nosisz. Dlatego, jeśli bez wątpienia wiesz, że czegoś chcesz – nie musisz wiedzieć jak, ale dojdziesz do tego. Nie pozwalając sobie na wątpliwość, znajdziesz drogę, będziesz otwarty na inspiracje, prowadzenie, możliwości, które podsuwa świat. Bo wiesz, że tam dojdziesz.

Pomocne jest, by zacząć żyć nową wersją siebie. Taką, którą byś był, kiedy już zrealizuje się Twoje marzenie. Jak ta wersja Ciebie wygląda, jaką ma postawę, jak dba o siebie, jakimi ludźmi się otacza, jakie aktywności i działania podejmuje, co daje światu i co otrzymuje w zamian. Jaki jest jej plan dnia, jak korzysta z czasu wolnego, a jak angażuje się w pracę.

Obejrzyj poniższy film, by lepiej zrozumieć ideę życia najlepszą wersją siebie.

Bez wątpienia dostajesz już teraz wszystko, co w sobie nosisz. Sprawdź, co jest takiego, co nie pozwala Ci manifestować swoich marzeń. Gdy się tego pozbędziesz, zaczniesz kierować się w stronę, by żyć w wymarzonym świecie. Kiedy dobrze zrozumiesz ideę Prawa Przyciągania, zaczniesz dostrzegać, że świat jest odzwierciedleniem tego, co nosisz w sobie, także podświadomie. Wtedy łatwiej Ci będzie dostroić się do „idealnej wersji siebie” i kreować nową rzeczywistość.

Powodzenia.

A Ty, rozpoznałeś już swoje blokady? Jaką wersją siebie żyjesz, w co wierzysz o sobie i działaniu świata wokół Ciebie? Daj znać w komentarzu, ciekawią mnie Twoje spostrzeżenia.

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

 

No Comments

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ