Wrocław, Granollers, Barcelona
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Życie w dostatku

Mindfulness. Medytacja. Przemiana Świadomości. Psycholog Wrocław. Psycholog Online.

Życie w dostatku

Kiedy poświęcasz swoją uwagę temu, czego Ci brakuje, tworzysz w swojej rzeczywistości ciągłe poczucie braku. Kiedy koncentrujesz się na tym, czego masz pod dostatkiem, jesteś w stanie doświadczać coraz więcej dostatku i z czasem wszystko, czego brakowało, zaczyna się pojawiać. Ukierunkowanie uwagi jest bardzo istotne.

Spotkałam w swoim życiu ogromną liczbę osób, które, pomimo że miały o wiele więcej niż ja wówczas, były o wiele bardziej nieszczęśliwe i wpędzone w ciągłe poczucie niedostatku. Posiadając dom z basenem na południu (bez kredytu, na własność), samochód, partnera, świetnie rokującą pracę – stale opowiadali tylko o tym czego im brakuje, ile mają roboty, jak nic się nie udaje… Wygodne reali w których żyli wskazywały na coś innego. Ich umysły natomiast skierowane były jedynie na narzekanie, wypatrywanie niepowodzeń i koncentrowały się na braku.

Poczucie Twojego szczęścia nie zależy od tego, co i ile masz, tylko jaki użytek potrafisz zrobić z tego, co jest dostępne. A możliwe jest życie w dostatku już teraz, wystarczy zobaczyć jak wiele rzeczy masz pod dostatkiem. Z takiego patrzenia wypływa umiejętność radzenia sobie z przeciwnościami i pomnażanie tego, co jest, by było jeszcze więcej. Z poczucia dostatku i dobrobytu wynika otwartość na nowe możliwości, by ten dostatek rozciągnąć na inne obszary życia, w których tego dostatku jeszcze nie ma. Wtedy myślisz i działasz o wiele sprawniej, a jednocześnie stale czujesz, że otrzymujesz od Wszechświata wszystko, co jest Ci potrzebne.

Wypowiedzi ludzi

Poniżej niesamowite spostrzeżenia Uczestników Wyzwania Wysoka Wibracja

Kornelia

Nic, z tego o czym pisze Kornelia nie jest takie oczywiste… Ja na przykład chwilowo mam niewygodną sypialnię w Hiszpanii 🙂 Przez to śnią mi się głupoty i budzę się z przegrzania albo wychłodzenia (jak działa klima). To wpływa na funkcjonowanie w ciągu dnia. Niby takie małe rzeczy, ale mają ogromne znaczenie.

Agnieszka

Masz więcej niż Ci się wydaje! Po prostu dostrzeż to, skieruj na to swoją uwagę!

Namaste

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

 

No Comments

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ