Wrocław, ul. Purkyniego 1/114 koło Galerii Dominikańskiej
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Afirmacja Przykłady. Znajdź swój problem i zastosuj rozwiązanie.

Psychologia. Mindfulness. Coaching. Terapia

Afirmacja Przykłady. Znajdź swój problem i zastosuj rozwiązanie.

Afirmacja Przykłady. Poniżej znajdziesz przykłady afirmacji w zależności od problemów, które Cię trapią i myśli automatycznych, które podtrzymujesz.

Dowiedz się w jaki sposób pracować z afirmacjami aby były skuteczne, na jakiej zasadzie wpływają na Ciebie i jak je formułować z artykułu TUTAJ

Poniższe afirmacje stosuj sukcesywnie w takiej kolejności, która przemawia do Ciebie, aby były prawdopodobne dla Twojego umysłu.

„…” – „…” Kolejność została przedstawiona po myślnikach według stopnia ich zaawansowania, dostosuj je do swojego poziomu, etapu życia i aktualnego postrzegania.

Kiedy wiesz jakie niekorzystne przekonania podtrzymujesz, wybierz afirmacje z danej listy.

Kolejne afirmacje stosuj przez kilkanaście dni do kilku tygodni, aby stały się dla Ciebie prawdziwe, po czym zastąp je kolejnymi z danej listy. Znów afirmuj przez jakiś czas, aż dojdziesz w swoim życiu do satysfakcjonującego poziomu w danym obszarze.

Możesz stosować podane afirmacje przykłady lub wprowadzić modyfikacje. Pamiętaj jednak o zasadach budowania afirmacji, aby sobie nie zaszkodzić.

Afirmacja Przykłady

Samotność :

podtrzymywane niekorzystne przekonanie „jestem sam„. Afirmacje: „w moim życiu pojawiają się ludzie życzliwi dla mnie” – „z każdym dniem wokół mnie jest coraz więcej osób życzliwych dla mnie/ na których mogę liczyć” – „otaczam się ludźmi, na których mogę liczyć” – „zawsze mogę liczyć na wsparcie i pomoc, która pojawia się z różnych stron i źródeł” – „jestem otwarty na pomoc i wsparcie Wszechświata” – „zawsze gdy tego potrzebuję pojawia się/otrzymuję pomoc i wsparcie” – „jestem połączony ze wszystkim i wszystkimi” – „jestem częścią większej całości” – „jestem jednością z tym, co mnie otacza”

Podtrzymywane niekorzystne przekonanie „nikomu na mnie nie zależy„. Afirmacje: „są wokół mnie ludzie dla których coś znaczę” – „mi zależy na innych i innym zależy na mnie” – „z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób dla których mam znaczenie” – „ludzie lubią moje towarzystwo” – „pojawiają się w moim życiu osoby dla których ważna jest moja obecność/towarzystwo” – „są wokół mnie ludzie dla których jestem wartościowy/inspirujący/ważny” – „ludzie okazują mi na różne sposoby, że jestem dla nich ważny i wiele dla nich znaczę” – „mam przy sobie ludzi którym na mnie zależy” – „są wokół mnie ludzie oraz inne istoty, dla których jestem ważny” – „są istoty dla których moja obecność ma znaczenie (ludzie, zwierzęta…?)”

Szacunek:

podtrzymywane niekorzystne przekonanie „nikt mnie nie szanujeAfirmacje: „szanuję siebie, dbam o siebie, swoje potrzeby i o to, aby inni również mnie szanowali” – „mam wpływ na to, jakimi osobami się otaczam i dbam o to, że wokół mnie są tylko ludzie, którzy mnie szanują” (nie musi być poprawnie gramatycznie, ważne by było w czasie teraźniejszym /sprawdź jak poprawnie budować afirmacje TUTAJ) – „szanuję siebie więc inni mnie szanują”, „jasno wyrażam swoje potrzeby i granice i są one respektowane przez innych” – „żyję w świecie pełnym szacunku i tylko taką rzeczywistość buduję wokół siebie” – „dbam o innych tak samo jak o siebie” – „mój czas jest ważny” – „dbam o swój czas i energię”- „mam prawo odmawiać i moje odmowy są respektowane i przyjmowane ze zrozumieniem” – „kreuję rzeczywistość/żyję w rzeczywistości/towarzystwie osób w której ceniony jest szacunek, zarówno przeze mnie jak i przez innych”

Niskie poczucie własnej wartości:

podtrzymywane niekorzystne przekonanie: „jestem nieudacznikiem/ nic mi nie wychodzi / do niczego się nie nadajęAfirmacje: „każdego dnia robię coraz więcej rzeczy skutecznie” – „dziś jest mój dzień!” – „dziś moje myśli, emocje i działania są tak ukierunkowane, że skutecznie/sprawnie/właściwie (itp.) wykonuję swoje zadania” – „mam coraz więcej satysfakcji z działań które podejmuję” – „to, co robię robię skutecznie i mam satysfakcję” – „każdego dnia odnoszę drobne sukcesy, które składają się na większy sukces” – „za cokolwiek się zabieram i cokolwiek robię, robię możliwie najlepiej” – „moje decyzje zawsze są właściwe” – „dziś wiele rzeczy mi się udaje” – „codziennie działam z maksymalną skutecznością” – „są rzeczy w których jestem świetny” – „każda rzecz, której się podejmuję jest wykonywana z moim zaangażowaniem, a moje zaangażowanie zawsze wywołuje wspaniałe rezultaty” – „działam swobodnie, łatwo i lekko, a moje działania przynoszą niesamowite/cudowne skutki” – „cokolwiek robię wychodzi mi to doskonale” – „potrafię się tak dostroić do pozytywnych wibracji, że wszystko za co się zabieram przynosi niezwykłe/dobre dla mnie i dla świata rezultaty” – „robię rzeczy do których jestem stworzony / i które przychodzą mi z łatwością/, a owoce tych aktywności są wspaniałe dla mnie i dla innych” – „cieszę się wszystkim, co robię, bo wszystko czym się zajmuję zawsze przynosi najlepsze rezultaty” – „wszystko mi wychodzi, bo wszystko robię z przyjemnością dla samego robienia” – „w moim otoczeniu jestem postrzegany jako odnoszący sukcesy” – „odnoszę sukcesy każdego dnia” – „moje życie to pasmo /małych i dużych/ sukcesów” – „we wszystkim co robię działam właściwie” – „wszechświat daje mi wszystko czego naprawdę pragnę” – „dostaję wszystko, co jest mi potrzebne i potrafię to wykorzystać” – „jestem zaradny” – „jestem tak zaradny, że potrafię wykorzystać i wykorzystuję wszelkie okoliczności na moją korzyść”

Podtrzymywane niekorzystne przekonanie: „inni mają lepiej/łatwiej/więcejAfirmacje: „mam wszystko czego mi potrzeba, aby brać życie/sprawy w swoje ręce” – „mam wszystko czego mi potrzeba, aby pokierować tą sytuacją według mojej woli” – „mam wpływ na siebie, swoje życie i otoczenie” – „wprowadzam do swojego otoczenia i życia radość/energię/spokój (inne wartości)” – „mam wiele jakości/umiejętności/zasobów/talentów/możliwości, które mogę wykorzystać dla swojego/i innych dobra/rozwoju/szczęścia (itp.)” – „mam wiele wyjątkowych/niepowtarzalnych cech/umiejętności/możliwości, dlatego moja rola/droga/wkład jest niepowtarzalna” – „wszechświat mi sprzyja i dostarcza wszystkiego, czego mi trzeba, aby budować szczęśliwe życie” – „to ja buduję i kreuję swoje życie, mam do tego wszystkie potrzebne składniki”

Lęk/Niepokój:

podtrzymywane niekorzystne przekonanie „świat nie jest bezpieczny„. Afirmacje: „cokolwiek wyobrażam sobie w umyśle to tylko wyobrażenia. Prawda jest taka, że jestem bezpieczny” – „cokolwiek dzieje się w moim życiu jest dla mnie korzystne w szerszej perspektywie” – „wszystko, czego doświadczam rozwija mnie, jestem prowadzony” – „pozwalam się prowadzić swojej wyższej istocie/jaźni/intuicji w taki sposób, że zawsze jestem bezpieczny” – „intuicyjnie wybieram bezpieczne drogi, miejsca, ludzi” – „wszędzie gdziekolwiek się znajduję czuję się pewnie, a moja pewność wpływa na otoczenie tak, że jestem bezpieczny i czuję się dobrze”

Jeśli znajdujesz inne niekorzystne przekonania w sobie powiązane z daną trudnością, na jej podstawie stwórz podobne afirmacje. Powyższe przykłady służą inspiracji, abyś łatwiej mógł stworzyć własne afirmacje. Przyjemnej pracy!

 

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

komentarzy 5

  1. Alina pisze:

    Gdzie leży granica między afirmacją a zaprzeczeniem? Dziękuję

    • admin3555 pisze:

      Witaj, Alina. Wybacz, że tyle czasu czekałaś na odpowiedź ale przez pewien czas miałam problemy ze stronką, a potem musiałam przedrzeć się przez tysiące spamerskich komentarzy (np. reklamujących viagrę :O ):) To jest dobre pytanie. Sprawa wygląda następująco: każda afirmacja, która pomaga Ci uwierzyc, że zmiana jest możliwa – pcha Cię do przodu. Podświadomość jest w stanie zdziałać bardzo wiele na poziomie przekształcenia nie tylko doświadczeń psychicznych ale nawet przebudowania własnego ciała fizycznego (zobacz całe zagadnienie neuronauki, która bada te zjawiska). Jednak zawsze, gdy afirmacja wywołuje uczucie braku – niby powtarzasz afirmację, ale wcale nie jestes przekonana, czy to możliwe – wtedy działasz na swoją niekorzyść. Często zaprzeczanie jest po prostu unikaniem. Afirmacja nie do końca – ona ma być świadomą, ukierunkowaną zmianą. Ale jeśli afirmacja nie przekonuje Cię, lepiej zadawać swojemu umysłowi pytania. One mocno uderzają w podświadomość i zmuszasz ją do znajdowania odpowiedzi. Np. co sprawia, że moje życie jest szczęśliwe? Zamiast mówić „jestem szczęśliwa” i jednocześnie wcale tego nie czuć, każ umysłowi znaleść dowody na to, że to możliwe, przez zadawanie takiego lub podobnego pytania. Pozdrawiam.

  2. Iwona pisze:

    Ten artykuł jest po prostu boski!😍Znalazłam tu tyle inspirujący zdań do autohipnozy. Dziękuję, dziękuję💖💖💖🙏

  3. Marcin pisze:

    Świetne przykłady, dziękuję.

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ