Czy na pewno zasługujesz, by mieć wszystko, czego chcesz? Prawo przyciągania
Jaka jest Twoja pierwsza myśl, gdy pojawia się pytanie „czy zasługujesz”? Czujesz pewność, czy pojawiają się wątpliwości? Jeśli są jakieś, to jakie? To pytanie otwiera drzwi do podświadomych lęków i niepewności, które w sobie nosisz, dlatego poświęć chwilę, by zweryfikować, co się w Tobie pojawia. Wtedy zobaczysz jak niezawodnie działa Prawo Przyciągania.
Jeżeli pytanie, „czy zasługujesz?” wzbudza w Tobie niepewność lub niepokój, oznacza to, że na jakimś poziomie nie jesteś w stu procentach pewien, że możesz mieć wszystko. Nie ma pełnego zaufania do Wszechświata. Dlatego tak ważne jest, by wypracować w sobie absolutną pewność, co do tego, że zasługujesz.
Jak działa Prawo Przyciągania
Świat działa tak, że zawsze dostajesz to, co nosisz w sobie, zarówno świadomie, jak i podświadomie. Świadomie, możesz mieć pewne marzenia i cele, ale podświadomie coś nie pozwala Ci ich realizować. Torpedujesz swoje plany lub przytrafiają Ci się rzeczy, które odkładają realizację marzeń w czasie. Ciągle coś wypada, nie wychodzi, pojawiają się przeszkody. W takiej sytuacji łatwo zwątpić w to, że masz wpływ.
Wejście w kontakt z podświadomą częścią siebie jest istotne, by zobaczyć, jakie głębsze przekonania w sobie nosisz. To może być przekonanie ukształtowane na bazie przeszłych doświadczeń. Na przykład, pewien ważny projekt w przeszłości nie został doprowadzony do końca, mimo że dałeś z siebie wszystko. Mimo starań, coś się nie udało, nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. W wyniku tego doświadczenia mogło zrodzić się poczucie bezradności. Myśl, która zagnieździła się gdzieś głęboko może brzmieć: „nie warto się starać, bo cokolwiek bym zrobił, to i tak nie mam wpływu”. I taką myśl należy „odkopać”, pozwolić jej się ujawnić. A następnie przekształcić.
Przekształcanie ograniczających przekonań
Przekształcenie takiego przekonania polega na zadawaniu sobie pytań:
-czy w ten sposób sformułowana myśl jest rzeczywiście zgodna z prawdą”
-co w niej jest na pewno prawdziwe, a co jest tylko nadinterpretacją?
W powyższym przykładzie, bardziej zgodną z rzeczywistością myślą byłoby: „wtedy nie wyszło. Najwyraźniej nie zawsze kiedy dam z siebie wszystko, będą oczekiwane rezultaty”. Niby brzmi podobnie, ale daje trochę przestrzeni. Rozluźnia się sztywny schemat „po co cokolwiek robić, skoro i tak nie wyjdzie”. A zamiast tego pojawia się: „czasem najwyraźniej nie wychodzi, ale to nie znaczy, że w przyszłości zawsze będzie tak samo”. Zaczynasz w ten sposób powoli „zamykać przeszłość”. Zostawiasz tamto doświadczenie w przeszłości. Teraz jest teraz, są inne okoliczności, warunki, Ty wiesz już więcej niż wtedy – sytuacja się zmieniła. A skoro się zmieniła, można zacząć od nowa.
Zostawiając przeszłe doświadczenia w przeszłości i nie „ciągnąc za sobą” błędnych wniosków – otwierasz się na nowe możliwości. Zweryfikuj, które wnioski i przekonania uformowały się na temat tamtego zdarzenia, a następnie sprawdź, które z nich są rzeczywiście sensowne i prawdziwe, a które niepotrzebnie Cię blokują.
Bez wątpienia dostajesz już teraz wszystko, co w sobie nosisz. Sprawdź, co jest takiego, co nie pozwala Ci manifestować swoich marzeń. Gdy się tego pozbędziesz, zaczniesz kierować się w stronę, by żyć w wymarzonym świecie. Kiedy dobrze zrozumiesz ideę Prawa Przyciągania, zaczniesz dostrzegać, że świat jest odzwierciedleniem tego, co nosisz w sobie, także podświadomie. Wtedy łatwiej Ci będzie dostroić się do „idealnej wersji siebie” i kreować nową rzeczywistość.
Powodzenia.
A Ty, rozpoznałeś już swoje blokady? Jaką wersją siebie żyjesz, w co wierzysz o sobie i działaniu świata wokół Ciebie? Daj znać w komentarzu, ciekawią mnie Twoje spostrzeżenia.
No Comments