Wrocław, ul. Purkyniego 1/114 koło Galerii Dominikańskiej
+48604611102
psychologplus.pl@gmail.com

Masz wszystko czego chcesz. Jak stwarzamy rzeczywistość?

Psychologia. Mindfulness. Coaching. Terapia

Masz wszystko czego chcesz. Jak stwarzamy rzeczywistość?

Opowieść o Tobie i świecie, którą całymi latami snujesz w głowie, kreuje Twoją rzeczywistość. To wszystko w co wierzysz na temat siebie i świata manifestuje się i jeszcze bardziej wzmacnia Twoje przekonania. Rozpoznaj swoje głębokie przekonania i wierzenia, by móc je zmienić. Czytaj dalej, by dowiedzieć się jak stwarzasz rzeczywistość i przekształcić swoje historie tak, aby żyć pełnią życia.

Jak zmienić swoją opowieść?

Nazwij jakości, których potrzebujesz

A teraz, zamiast użalać się, że nie masz tego, co chcesz – zobacz jakie emocje i jakości niesie ze sobą spełnienie tego pragnienia. Wyobraź sobie przez moment, że już to jest. Poczuj to całym sobą. Wyobraź sobie dokładnie i poczuj, jakie potrzeby to zaspokaja, jakie emocje pozytywne się w tobie pojawiły. Gdy wyobrażasz sobie, że to marzenie się już spełniło i ono jest – co czujesz? Wejdź w to doświadczenie głęboko, zapominając o tym, że czegoś nie masz. Doświadczaj dosłownie przez 3 minuty, że już JEST spełnione. Jeśli w pełni się zaangażujesz, poczujesz pozytywne emocje i uśmiech na swojej twarzy. Jakie to emocje? Poczułeś się kochany, doceniany, połączony z innymi? Poczułeś, że jesteś ważny, potrzebny? Jakie emocje i myśli pojawiają się, gdy już masz tych przyjaciół, których pragnąłeś? Poczucie, że masz się do kogo zwrócić, z kim porozmawiać? Dla każdego to mogą być inne jakości. Odkryj to, co jest w tym najważniejsze DLA CIEBIE.

Znajdź myśl, która Cię wznosi

Kiedy już odczułeś dokładnie jakie jakości niesie ze sobą spełnienie pragnienia – stwórz nową myśl. Bierz pod uwagę emocje pozytywne i myśli, które pojawiły się podczas powyższej, krótkiej wizualizacji. I skonstruuj na tej podstawie jednozdaniowe przekonanie przeciwne do „jestem sam”. Dokładnie nazywając jak chcesz się czuć. Zamiast czuć się sam chcesz w takim razie: „być kochany, mieć z kim porozmawiać, być wspierany” a może: „czuć się połączony z innymi i dostrzegany”. W Twoim wypadku może wyjść na pierwszy plan jeszcze inne pragnienie. Ale niech to będzie JAKOŚĆ, którą chcesz odczuwać, a nie zewnętrzne zdarzenie.

Czyli nie mów zamiast „jestem sam” – „mam partnerkę”, nie o to chodzi, ale o to jakie jakości ta partnerka by zapewniała i jakie potrzeby zaspokajała. Na przykład: „mam towarzystwo i wsparcie”, „jest przy mnie ktoś bliski” i tak dalej.

Czarodziejska różdżka

Wszystko, czego chcesz, to masz. Teraz też. Jeśli jesteś pełen obaw o jutro – te obawy się manifestują. Bo skupiasz się na nich tak, jakbyś tego chciał. Jeśli zależy Ci, by odwrócić sytuację i zmienić rzeczywistość zewnętrzną – musisz chcieć czegoś innego. I pod słowem „chcieć”, mam na myśli: „zbudować to w sobie”. Czyli wygenerować te stany wewnątrz siebie, które chcesz odczuwać – a rzeczywistość zewnętrzna się do tego dostroi.

Myśli pełne obaw generują takie zdarzenia, które Ci się nie podobają. Myśli pełne zaufania i spokoju – tworzą w Twoim życiu harmonijne doświadczenia. Wierząc w siebie jesteś gotów wchodzić w doświadczenia z odwagą i ufnością. Wiedząc, że jesteś kimś znacznie większym niż tylko rolą, która została Ci narzucona, jesteś w stanie wyjść poza tę rolę i spojrzeć szerzej. Z nowym przekonaniem o sobie piszesz nową historię.

  1. Zacznij każdego dnia powtarzać sobie to nowe przekonanie w formie afirmacji
  2. Zacznij rozglądać się i każdego dnia wyszukiwać potwierdzenie na to, że to przekonanie jest prawdziwe.
  3. Gdy pojawi się znów myśl w którą do tej pory wierzyłeś, zastąp ją od razu nowym przekonaniem i znajdź potwierdzenie na to, że jest prawdziwe teraz.

Fake it till you meke it 😉

Siła wyobraźni

Usiądź na kilkanaście minut dziennie, wyobrażając sobie idealnego siebie w idealnym świecie. Poczuj, jakby to wyobrażenie było prawdziwe. Ważne, by wejść w stany emocjonalne, które chcesz zamanifestować, którymi chcesz żyć i które podtrzymywać. Wszystkie przyjemne, pozytywne, wznoszące, otwierające. Radość, spokój, miłość, bycie kochanym, siła, pewność itd.

Jeśli przez lata wchodzisz w stany obaw, lęku, zmartwień, niezadowolenia – uczysz się podtrzymywać te stany. Z biegiem czasu poziom stresu jest bardzo wysoki, a dla Ciebie to norma. Tak się tworzą nerwice, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, bezsenność, nałogi… A życie wcale nie wygląda kolorowo. Zmieniając wzorzec wewnętrzny – i to na czym się skupiasz – zmieniasz swoje myśli, emocje, reakcje – i tworzysz inny świat.

Wyobrażaj sobie wszystko, co przyjemne, codziennie, aż nasiąkniesz nowymi treściami i sposobem patrzenia na siebie i świat. Wzbudzaj emocje pozytywne w sobie, aż w pewnym momencie staną się dla Ciebie naturalne. To wpływa na rzeczywistość, którą tworzysz.

„W co takiego wierzysz, co kształtuje twoje obecne doświadczenie?” „Jakie wierzenia i przekonania sprawiają, że jesteś tu, gdzie jesteś, kreujesz rzeczywistość w taki a nie inne sposób?”

Czy wszystko zrozumiałe? Czy teraz lepiej rozumiesz mechanizm? Możesz wznieść się wyżej, ponad swoje ograniczające opowieści i historie. Wiesz już jak? Podziel się doświadczeniami w komentarzu.

Wznieś się wyżej – subskrybuj, by dostawać informacje o nowych postach. Pobierz bezpłatny przewodnik, który pomoże Ci odpowiednio ukierunkować umysł. W ten sposób zapiszesz się na listę.

Polub moją stronę by odkrywać tajemnice umysłu i wprowadzać zmiany każdego dnia

 

No Comments

Add your comment

Wykorzystujemy ciasteczka
Nota prawna
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ